Libertadores Kupası Sahibini Buldu!

Güney Amerika futbolunda adeta Şampiyonlar Ligi kadar değerli görülen Libertadores Kupası’nın sahibi, dünyanın en büyük derbisinin ardından River Plate’in oldu. Maçın bitmesiyle birlikte Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te binlerce taraftar sokağa döküldü ve kutlama yaptı.

Arjantin’in ve dünyanın en büyük derbileri arasında gösterilen River Plate – Boca Juniors maçı bu kez Libertadores Kupa finalinde oynandı. Derbiyi ve kupayı ezeli rakibini 3-1 yenen River Plate kazandı.

TARAFTARLAR ARJANTİN’DE SOKAKLARI DOLDURDU

Maçın bitiş düdüğünün ardından sokağa dökülen River Plate taraftarları, Buenos Aires’in merkezindeki Obelisco Dikilitaşı’nın bulunduğu bölgede şampiyonluk kutlamalarına başladı. Kutlamanın geç saatlere kadar süreceği tahmin edilerek, Buenos Aires şehir merkezine yakın birçok cadde trafiğe kapatıldı, metro ve diğer toplu taşımalarda aksaklıklar meydana geldi.

NEREDEYSE SAVAŞ ÇIKIYORDU

Güney Amerika futbulunun “Şampiyonlar Ligi” olarak değerlendirilen Libertadores Kupası finali, aslında 24 Kasım Cumartesi günü River Plate’in Antonio Vespucio Liberti Stadı’nda oynanacaktı. Fakat River Plate taraftarlarının Boca Juniors’lu oyuncuları taşıyan otobüse saldırmasının ardından maç ertelendi.

Bunun üzerine Amerika Futbol Konfederasyonu, maçın 9 Aralık tarihinde İspanya’da Santiago Bernabeu Stadı’nda oynanmasına karar vermişti.

 

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018