Samet Aybaba Kendinden Emin!

Bursaspor’un teknik patronu Samet Aybaba, ilk yarının sonuna kadar kalan 7 maçı da kazanabilecek güçte olduklarını açıkladı. Aybaba, fikstür avantajından bahsetti.

Spor Toto Süper Lig’de 11. haftada Trabzonspor deplasmanına konuk olacak Bursaspor’da teknik direktör Samet Aybaba samimi açıklamalarda bulundu.

Son 3 haftada oynadıkları futbolda olumlu gelişmeler olduğunu belirten deneyimli çalıştırıcı, “Şimdi önümüzde zor bir deplasman var. Trabzonspor oldukça kaliteli futbolculardan kurulu bir takım. Onlar zaman zaman çok iyi oynuyorlar, bizde bu performansımızı alt seviyelere çekmeyi hiç düşünmüyoruz. Oyuncularımızla hep bunu konuşuyoruz, madem ki bunları yapabiliyoruz, devam ettirelim. Önümüzde 7 maçımız kaldı. Bu performansı sergileyelim ve takımı puan olarak da yukarıdaki yerlere getirelim. Bazı oyuncularımızda yorgunluklar var onları dinlendiriyoruz, maç saatine kadar hepsi hazır olur.” dedi.

“FİKSTÜR OLDUKÇA AVANTAJLI”

Ligde ilk devrenin sonuna kadar kalan 7 maçın 7’sini de kazanmak istediklerini belirten Samet Aybaba, “Eğer bunu bir hedef olarak önümüze koyarsak her maça aynı ciddiyetle bakarsak ki oluyor demek ki. Devam ettirebiliriz, kalan 7 maçın hepsini kazanabiliriz. Çünkü fikstürümüz de bize döndü, avantajlı bir fikstürümüz var. O yüzden neden olmasın? Biz hala oradayız. Takımımız son 3 maçta performansını devam ettirirse neden 10 maça çıkmasın bu. Eğer bu maçı da kazanırsak tribünlerimiz de daha coşkulu kalabalık olacaktır” diye konuştu.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018