Kayserispor’a Transfer Yasağı!

Süper Lig’in köklü kulüplerinden Kayserispor’a FIFA’dan ağır bir darbe geldi. Ekonomik sıkıntılarından kurtulmaya çalışan Kayserispor’a FIFA’dan transfer yasağı cezası geldi.

Süper Lig’de ligin alt sıralarından kurtulma hesabı yapan Kayserispor, sakat ve cezalı oyuncularının eksikliğini hissederken bir darbede FIFA’dan yedi. Kayserispor kulübü, eski futbolcusu Adnane Tighadouini’ye ödemesi gereken 150 bin euroyu zamanında ödemediği için önce FIFA’da davalık oldu sonrada transfer yasağı cezası aldı.

TRANSFER YASAĞI 1 DÖNEMİ KAPSIYOR

Konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan Kayserispor Başkan Vekili Naci Bedir, “Geçmişte transfer edilen bir futbolcuya karşı yükümlülüklerini zamanında yerine getiremeyen kulübümüze para ve transfer yasağı cezası geldi. Kulübümüze 150 bin euro, 75 bin frank faiz ve avukatlık masrafları, 1 dönem transfer yapamaz cezası verildi. Normalde 5 bin Frank ceza gelecekti. Ancak Kayserispor’un FIFA’da fazla dosyası olmasından ötürü en üst seviyeden ceza verildi” dedi.

YASAK DEVRE ARASINDA GEÇERLİ OLACAK

Kayserispor Başkan Vekili Naci Bedir, kulüp olarak bu sezon başında 150 bin euroyu ve 75 bin frank cezayı ödediklerini de söyleyerek, “Para cezasını ödememize rağmen transfer yasağı cezasını kaldırtamadık. FIFA yetkilileri, bize bu cezayı ya devre arası ya da sezon sonunda çekme hakkı tanıdı. Sezon sonunda daha büyük sıkıntı oluşacağı için, bu cezamızı devre arasında çekmeyi tercih ettik. Yani bu sezon ligin devre arasında transfer yapamayacağız” açıklamasında bulundu.

177 DAKİKA İÇİN TRANSFER YASAĞI CEZASI GELDİ

Adnane Tighadouni, Kayserispor takımına 2015-2016 sezonunda İspanya’nın Malaga takımından kiralık olarak transfer edilmişti. Tighadouini, Kayserispor formasıyla toplamda 7 maça çıktı ve yalnızca 177 dakika sahada kaldı. Kendisine ödenmesi gereken 50 bin euroluk maaşının 3 kez ödenmemesinden ötürüde kulübü FIFA’ya şikayet etmişti.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018