Fenerbahçe, Teknik Direktör Kararını Verdi!

Fenerbahçe’de teknik direktörlüğü koltuğu için sürpriz bir gelişme yaşandı. Sarı-lacivertli ekip, Phillip Cocu’dan boşalan teknik direktörlük koltuğunu sezon sonuna kadar 57 yaşındaki Erwin Koeman ile doldurmayı hedefliyor. Hollandalı çalıştırıcıya yaklaşık 475 bin euroluk bir kontrat sunulacak kazanacak.

Fenerbahçe, teknik direktörlük koltuğu için yeni bir maceraya atılmaya pek sıcak bakmıyor. Phillip Cocu zamanında yardımcı antrenörlük yapan ve daha sonra teknik direktörlük koltuğuna oturan Erwin Koeman’ın mukavelesi hazır!

Hollandalı çalıştırıcı ile sezon sonuna kadar yeni bir sözleşme imzalanması bekleniyor. Koeman’ın başarı kriteri ise takımı Şampiyonlar Ligi potasına sokması olacak. Eğer bu başarı hedefleri yakalanırsa, Koeman ile önümüzdeki sezonda devam edilmesi bekleniyor.

175 bin euroya antrenörlük görevini yürüten 57 yaşındaki Hollandalı, yeni mukavele ile birlikte gelirini 475 bin euroya çıkartmış olacak.

“YENİ BİR MACERA ARIYORDUM VE ARTIK İÇİNDEYİM”

Takımın ve kendisinin geleceği hakkında konuşan Koeman, “Ayrılık sürecinde Cocu bana, ‘Git ve o işi yap’ dedi. Eskiye oranla daha dar alanda ve daha kompakt oynuyoruz. Böylece rakibimizin işini zorlaştırıyoruz. Yeni bir macera arıyordum ve artık yeni bir macera içindeyim. Hayatımda bütün kararlarımı duygularımla aldım ve pişmanlık duymadım” dedi.

 

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018