Avrupa’da Türk Derbisinin Galibi Fenerbahçe!

Turkish Airlines Euroleague’in 8. haftasında Türk derbisi yaşandı. Fenerbahçe Doğuş, evinde konuk ettiği Darrüşşafaka Tekfen’i 21 sayı farkla 100-79 mağlup etmeyi başardı.

Fenerbahçe Doğuş, THY Avrupa Ligi 8. hafta mücadelesinde bir başka Türk takımı Darrüşşafaka Doğuş’u 100-79 mağlup ederek 7. galibiyetini aldı ve 3 haftalık galibiyet serisine bir yenisini daha ekledi. Darrüşşafaka Tekfen ise toplamda 7. yenilgisini alarak olumsuz grafiğini sürdürdü.

Karşılaşmaya iki takımda hücum oyunlarında yüzdesiz başlarken, Fenerbahçe Doğuş’ta Guduric ve Ali Muhammed’in etkili oyunlarıyla ilk çeyrek 25-10 geçildi.

İkinci çeyreğin başlarında iki takımda potaya drive ederek basketler üretti. Fenerbahçe, Melih Mahmutoğlu’nun sayılarıyla 15. dakikaya gelindiğinde skorda 36-21 üstün duruma geldi. Çeyreğin sonuna doğru Darrüşşafaka Tekfen farkı tek hanelere düşürse de soyunma odasına 46-37 Fenerbahçe Doğuş üstünlüğüyle girildi.

Üçüncü çeyreğe oldukça etkili başlayan Darrüşafaka Tekfen, karşılaşmanın 24. dakikasında farkı 5’e indirdi. 50-45. Pota altında Lauvergne ile etkili olan Fenerbahçe ise farkı tekrar yukarı çekerek son çeyreğe 68-56 üstün girdi.

Son çeyrekte de Ali Muhammed’in ard arka sayılarıyla farkı arttırmaya başlayan Fenerbahçe, maçın sonunda sahadan 100-79 galip ayrılan taraf oldu.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018