Anadolu Efes, Maccabi Karşısında Zorlanmadı!

Türk Hava Yolları Avrupa Basketbol Ligi 8. haftasında, temsilcimiz Anadolu Efes kendi sahasında Maccabi FOX Tel Aviv’i ağırladı. Karşılaşmayı temsilcimiz 90-77 kazanırken üst üste 3. galibiyetini aldı.

Turkish Airlines EuroLeague’in 8. haftasında Anadolu Efes, İsrail ekibi Maccabi FOX Tel Aviv’i Sinan Erdem Spor Salonunda ağırladı. Temsilcimiz başından sonuna üstün götürdüğü karşılaşmayı zorlanmadan 90-77 kazanarak galibiyet serisini sürdürdü. Anadolu Efes bu sonuçla üst üste 3. olmak üzere toplamda 6. galibiyetini alırken, İsrail ekibi ise 7. mağlubiyetini tatmış oldu.

Temsilcimiz karşılaşmaya etkili başladı ve ilk çeyreğe girilirken skorda 16-14 üstünlük sahibi oldu.

İkinci çeyrek ise karşılıklı üç sayılık isabetlerle başladı. Hücumda Beaubois’i, savunmada da Dunston’u etkili kullanan Anadolu Efes farkı 12 sayıya kadar çıkardı. İlk yarının son anlarına gelirken ise İsrail temsilcisi farkı bir nebzede olsa azalttı ve soyunma odasına 38-31 Anadolu Efes üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarıya Micic ve Dunston’la bulduğu basketlerle başlayan Anadolu Efes, savunmada etkisiz kalırken, Simon ve Beaubois ile üst üste dış atışlarda isabet sağladı ve farkı 24. dakikada yeniden çift hanelere taşıdı: 48-38. Maccabi FOX önünde Micic ve Dunston’la tempoyu yükselten ev sahibi ekip, 27. dakikayı da 54-43 üstün bitirdi. Üçüncü çeyreğin son bölümünde kenardan oyuna dahil olan uzun oyuncuları Motum ve Pleiss ile skor üreten Anadolu Efes, final periyoduna 62-53 üstün girdi.

Son çeyreğe Motum’un üçlüğüyle başlayan Anadolu Efes, karşılaşmanın 32. dakikasında farkı 14 sayıya kadar çıkardı. Larkin’in de sahaya ağırlığını koymasıyla birlikte Anadolu Efes karşılaşmayı 90-77 kazanmasını bildi.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018