A Milli Takım Gol Orucunda!

Türkiye A Milli Futbol Takımımız, Ukrayna ile oynanan hazırlık maçında da gol atamayarak, gol özlemini 4 maça çıkardı. Bu istatistik son 15 yılın rekorunu kırdı.

Türkiye, hazırlık maçında Ukrayna Milli Takımını Antalya’da konuk ederken, mücadele 0-0 eşitlikle sonuçlandı. A Milli Futbol Takımımız, Lucescu yönetimindeki kötü gidişatını da bir rekorla taçlandırdı. Türkiye, Ukrayna ile oynanan hazırlık maçında da gol atamayarak, gol hasretini 4 maça çıkardı ve son 15 yılın rekorunu kırdı.

Millilerimiz son 4 maçta da rakip takımın filelerini havalandırmayı başaramadı. Deyim yerindeyse gol orucuna giren Milli Takımımız son olarak 10 Eylül’de İsveç’i 3-2 mağlup ettiğimiz maçta gol atma başarısı göstermişti. O tarihten bugüne gelinceye dek oynanan Bosna Herkes,  Rusya, İsveç ve Ukrayna maçlarında da gol sevinci yaşayamadık.

SON 15 YILIN REKORU!

Gol hasretimiz 360 dakikaya çıkarken bu seri aynı zamanda son 15 yılın rekoru olarak tarihe geçti. Türkiye bundan önceki en kötü serisini 2003 yılında yaşamış ve 3 maç üst üste gol atamamıştı. Millileri söz konusu tarihte Ukrayna, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti karşısında gol sevinci yaşayamamıştı.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018