Gana, Fenerbahçe’nin Yıldızı Ayew İçin Ayağa Kalktı!

Fenerbahçe’nin bu sezon İngiltere Premier Lig ekiplerinden Swansea City’den kiralık olarak transfer ettiği Ganalı sol kanat oyuncusu Andre Ayew, Gana Milli Takımının Sierra Leone ile oynadığı maçın kadrosuna dahil edilmedi. Bu haber Gana basınında büyük tepki çekti.

28 yaşındaki Ganalı, Milli Takımı’nın Afrika Uluslar Kupası eleme maçında Sierra Leone ile oynayacağı maçın kadrosuna dahil edilmedi. Gana Milli Takımı teknik direktörü Kwesi Appiah’ın bu kararı Gana basınında büyük tepki çekti.

Kwehi Appiah, Andre Ayew’i son oynanan Kenya maçının kadrosuna dahil etmemiş ve şöyle eleştirmişti:

“Eğer bir futbolcu iyi olmadığını ya da sakat olduğunu söylüyorsa o zaman benim işim onun yerine uygun başka bir oyuncuyu çağırmaktır. Kimse Gana’dan büyük değil. Kendisini milli takıma adayan futbolculara ihtiyacım var. Ülke için kendini öldürmeye hazır oyunculara ihtiyacım var.”

APPİAH’IN AYEW İLE ARASI AÇIK

Kwehi Appiah yaptığı açıklamalarda Ayew kardeşler ile aralarında özel bir sorunu olmadığını belirtse de, Gana basını Ayew ailesi ve Appiah arasında özel problemlerin olduğunu yazdı. Gana basınında çıkan iddialara göre Appiah’ın Ayew kardeşlerin babası olan efsane futbolcu Abedi Pele ile 1992 yılından beri süre gelen bir takım husumetlerinin olduğu bildirildi.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018