Fenerbahçe’de Phillip Cocu İle Yollar Ayrıldı!

Fenerbahçe, sezon başından beri çok kötü bir istatisstik sergileyen Futbol Takımı Teknik Direktörü Phillip Cocu’nun görevine son verdi.

Fenerbahçe, Ankaragücü karşılaşmasında alınan 3-1’lik mağlubiyet sonrası resmi sosyal medya hesabından Phillip Cocu’nun ‘görevinden alındığını’ bildirdi.

Daha önce “Büyük bir facia olmazsa, Cocu ile Ocak’a kadar devam ederiz” diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ankaragücü maçının ardından Hollandalı teknik adamın görevine son verme kararı aldı.

“COCU’NUN GÖREVİNE SON VERİLDİ!”

Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada “Futbol A takımı teknik direktörümüz Phillip Cocu bu akşam itibariyle görevinden alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISINA KATILMADI

Fenerbahçe’nin görevine son verdiği Hollandalı Teknik Direktör Phillip Cocu’nun, Ankaragücü maçından sonra düzenlenenbasın toplantısına katılmayacağı duyruldu.

SÜPER LİGDE YABANCI TEKNİK DİREKTÖR KALMADI

Phillip Cocu’nun görevden alınmasıyla, Spor Toto Süper Ligde takım çalıştıran yabancı teknik direktör kalmadı.

SEMİH ÖZSOY: FUTBOLCULAR DA NASİBİNİ ALMALI

Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, teknik direktör Phillip Cocu’nun görevden alınmasını şöyle değerlendirdi:

“Bu performans bize yakışmaz. Yönetim kurulumuzun aldığı kararla yollarımızı ayırdık. Böyle gitmeyeceği bugünkü mağlubiyetle belgelenmiş oldu. Bununla birlikte bazı oyuncuların performansı da hakikaten Fenerbahçe’ye yakışacak durumda değil. Oyuncularımızı da bir daha çeki düzen vermeleri açısından uyarmakta fayda var. Bir nokta var ki, hiç dikkate almadığımız, bugünkü hakem hatası. Kabul edilir gibi değildi. 0-0’ken Skrtel’in pozisyonu, çalınan çalınmayalar dikkate alınmalı. Bardağı taşıran başka bir damla oldu. Bunların hiçbir mağlubiyetin sebebi olamaz. Bunların arkasına sığınacak değiliz. Futbolcular da bundan nasibini almalı. Cocu da baş sorumlu olarak bedelini ödemiştir. Karar neticesinde hocamızla yollarımızı ayırdık. Alacağımız kararları en kısa sürede sizlere bildireceğiz.”

 

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018