Anadolu Efes EuroLeague’e Galibiyetle Başladı!

EuroLeague’de ülkemizi Fenerbahçe ile birlikte temsil eden Anadolu Efes, ilk haftayı önemli bir galibiyetle noktaladı. Alman ekibi Bayern Münih’in konuğu olan Anadolu Efes, rakibini 90-71 mağlup etmeyi başardı.

Maça Larkin, Beaubois, Anderson, Moerman ve Dunston ilk beşi ile çıkan Anadolu Efes ilk sayılarını Larkin ile buldu. Karşılıklı hücumların başarılı olduğu maçın ilk üç dakikası tamamlandığında skora 6-6 eşitlik hakimdi. İlk çeyreğin sonuna gelinirken ev sahibi ekibin sayılarına Beaubois’in üçlüğü ile direnmeye çalışan Efes, televizyon molasına 9-14 geride girdi.

Televizyon molası dönüşünde Dunston şık bir smaç ile Anadolu Efes adına farkı üç sayıya indirdi. Hücumda sürekliliği sağlayan Efes, faul çizgisinde de yüzdeyle oynayarak ilk periyodu 1 sayı geride 18-19 tamamlamayı başardı. İkinci periyotta da etkili oyununu sürdüren Efes, soyunma odasına 44-37 üstünlükle girdi.

İkinci yarının hemen başında Moerman ve Simon ile üç sayılık isabetler bulan Efes, karşılaşmanın 21. dakikasında 13 sayılık bir fark yarattı. Dunston’un da etkili oyunuyla Anadolu Efes üçüncü çeyreği 53-37 önde kapattı.

Bu bölümde vites arttıran Anadolu Efes, Doğuş ve Larkin’in sayıları ile 25. dakikada skoru 60-41’e getirdi. Anderson ve Larkin’in sayıları ile periyodun son 2:30 dakikasında lacivert-beyazlılar farkı 20 sayıya yükseltti: 65-45. Kalan bölümde farkı koruyan Anadolu Efes, son periyoda 72-51 üstünlük ile girdi. Final periyodunda da Alman ekibine karşı üstünlüğünü sürdüren Anadolu Efes, salondan 90-71 galip ayrıldı.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018