Yabancı Sınırı Değişiyor! TFF Başkan Vekili Açıkladı!

Son günlerde gündemi en çok meşgul eden konulardan biri olan “Yabancı Sınırı” konusunda nihai karar verildi. Gelen haberle birlikte bu değişime karşı çıkan ve istemeyen futbol severler adeta yıkıldı. Açıklama Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ali Dürüst’ten geldi. Dürüst, “Kulüpler Birliği ile çalışmalarımız devam ediyor. Sene sonunda yabancı sınırı yeniden ele alınacak.” dedi.

TFF Başkan Vekili Ali Dürüst, sene sonunda Süper Lig’deki yabancı oyuncu kuralının, Kulüpler Birliği Vakfıyla görüşülerek tekrar ele alınıp değerlendirileceğini söyledi.

“Şenol Güneş yabancı oyuncu sayısının fazla olduğunu söyledi. Bir başka eski milli takım teknik direktörlerinden Fatih Terim ise yabancı oyuncunun serbest bırakılması gerektiğini belirtmişti. Federasyonun bu konudaki görüşü ne olacak?” sorusuna Dürüst, “Federasyonun görüşü Kulüpler Birliğinde alınan bir karardır. Geçtiğimiz günlerde de konuştuk. Bu sene sonunda revize edilecek. Kulüpler Birliği ile çalışma devam ediyor.” yanıtını verdi.

Ali Dürüst, “Bu konuda Kulüpler Birliğinin sizden talebi nedir?” sorusunu ise, “Daha bir görüşme olmadı. Esas olan kulüplerin federasyonuyuz. Hem Türk futboluna, hem Türk Milli Takımı’na hem de futbolun değerine uygun olacak bir çözüm bulacağımıza inanıyoruz.” şeklinde cevapladı.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018