Konyaspor’dan Büyük Jest!

Süper Lig’de evinde Fenerbahçe’yi ağırlayacak olan Atiker Konyaspor, maçtan elde edilen gelirlerin “Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı”na bağışlanacağını açıkladı.

Süper Lig ekibi Konyaspor’dan 5’inci haftada sahasında konuk edeceği Fenerbahçe maçı öncesi alkışları toplayacak bir hareket geldi. Atiker Konyaspor’da toplanan yönetim kurulunun aldığı karara göre; Fenerbahçe müsabakasında masraflar çıktıktan sonra geriye kalan bütün hasılatın “Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı”na bağışlanacağı bildirildi.

PARA DEMEK HER ŞEY DEMEK DEĞİL

Konuyla ilgili ayrıntıları kamuoyuyla paylaşan Konyaspor başkanı Hilmi Kulluk, “Anadolu kulüpleri için bu tür maçlar son derece önemlidir. Hasılat diğer karşılaşmalara göre daha fazladır ve birçok kulübün bazı ihtiyaçlarını giderme adına önemlidir. Bizim için de aynı şey söz konusudur. Ancak her zaman her şey para değildir.

“CAMİAMIZ ADINA BİR ŞEYLER YAPMAK İSTEDİK”

Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte öncelikle Otizmle ilgili farkındalığı artırmak ve yanı sıra SOBE’de eğitim gören kardeşlerimiz, yavrularımız, çocuklarımız için camiamız adına bir şeyler yapmak istedik. Hedefimiz; sadece bir tek çocuğumuz olsa dahi, onun gelişimine katkı sağlamak ve geride kalan hayatının onun için daha yaşanılabilir, daha konforlu olabilmesi adına yürüdükleri meşakkatli yolda küçücük de olsa pay sahibi olmak” dedi.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018