Japon Devi, Beşiktaş’a Sponsor Oldu!

Beşiktaş, Japonya’nın en ünlü medya şirketi olan Mainichi ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Japon basınına göre anlaşmanın bedeli yaklaşık olarak 10 milyon euro.

Beşiktaş’a başkan seçildiği dönemden itibaren Uzakdoğu’ya açılma çalışmaları yapan Fikret Orman, Japon medya devi Mainichi ile sponsorluk anlaşması imzalayarak hedefine bir adım daha yaklaştı. Anlaşma gereği Beşiktaş Uzakdoğu’ya maçlara gidecek, dev firma ise Dortmund’un 10 numarası Kagawa’yı Siyah-beyazlı formayı giymesi için ikna edecek.

Mainichi ile imzalanan sponsorluk anlaşması, Vodafone Park’taki imza töreniyle kamuoyuna duyuruldu. Törene Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Mainichi Yönetim Kurulu üyesi Iwasawa katıldı.

Japon medyasında çıkan haberlere göre anlaşma bedelinin yaklaşık olarak 10 milyon euro, (1.3 milyar Japon Yeni) olduğu aktarıldı.

Ayrıca Japon devi Mainichi’nin, ünlü futbolcu Kagawa’yı da Beşiktaş’ta forma giymesi için ikna etmeye çabalayacağı, Beşiktaş’ında Uzakdoğu’da Mainichi’nin düzenlediği futbol organizasyonlarına katılacağı düşünülüyor.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018