Cenk Tosun Çin Yolunda!

Transfer sezonunda oldukça ses getiren Çin, Arap ve Katarlı futbol kulüpleri, Avrupa’dan astronomik bedellerle futbolcu transfer etmeye devam ediyor. Gündeme son gelen iddia ise Cenk Tosun hakkında. Çin’in önde gelen takımlarından olan Guangzhou, Beşiktaş’tan Everton’a transfer olan milli golcü Cenk Tosun için yaklaşık 40 milyon Euro’yu gözden çıkarmış durumda. Cenk ise Ada’da kalmak istiyor.

Daha önce Beşiktaş’ta forma giyen Anderson Talisca’nın da Guangzhou’da bulunması ve Everton’un bu teklifi ciddi manada değerlendirme olanağı transfer iddialarını güçlendiriyor. Bu durum Beşiktaş yönetiminin de iştahını kabartmış durumda. Eğer Cenk Tosun, Everton’dan başka bir takıma transfer olursa, yüzde 7.5’lük satış bedeli Beşiktaş’ın kasasına girecek.

ALAN’IN YERİNE CENK TOSUN

Çin Ligi’nde şampiyonun belirlenmesine son 9 hafta kaldı. Başa baş giden çekişmenin tarafları ise Talisca’lı Guangzhou ve Burak Yılmaz’ın eski takımı Pekin. Guangzhou’nun forveti Alan şuana kadar ligde yalnızca 6 gol atarak beklentilerin altında kalmış durumda. Bu durum ise Cenk Tosun’un Guangzhou’ya transfer olma ihtimalini oldukça güçlendiriyor.

E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.net tüm hakları saklıdır. 2012-2018