160x600
Reklamı kapat
Reklamı kapat
TRT’de Fener’e Küfür Skandalı!

fenerekufurTRT Spor’da yaşanan küfür skandalından sonra Fenerbahçe Kulübü çok sert açıklamalarda bulundu. Açıklamanın içeriğinde, “Radikal adımlar atılması kaçınılmazdır” ifadesi kullanıldı. Fenerbahçe’nin bu sert tavrı sonrasında TRT Genel Müdürü Şenol Göka, başkan Aziz Yıldırım’ı telefonla aradı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla, TRT Spor’da yaşanan küfür skandalı ile ilgili yaşanılan rahatsızlığını tüm kamuoyuna sert açıklamalarla duyurmuştu. Bu açıklamadan sonra ise taraflar arasında sıcak gelişmeler yaşandı. TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı telefonla arayarak gerekenlerin yapılacağını söyledi. Fenerbahçe’nin açıklaması ve daha sonra yaşananlar ise şöyle;

Dün akşam TRT SPOR kanalında yayınlanan bir programda, rakip takım taraftarlarının, kulübümüze yönelik galiz küfürler içeren ve bu küfürlerin aleni şekilde duyulduğu bir video yayımlanmıştır.

Bu yayın, TRT bünyesindeki kanallarda, kulübümüzle ilgili yaşanan ilk skandal değildir. Yaptığı spor programlarında, Fenerbahçe söz konusu olduğunda eleştiri sınırlarını aşan yorumların sıkça yer aldığı TRT’nin, kulübümüzle ilgili “hata” kapsamında değerlendirilemeyecek sıklıktaki skandallarının tümü, camiamızın hafızasındadır.

Devletimizin kurumlarından biri olan TRT’nin, ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yönelik yayın politikasında köklü bir değişime gitmesi zaruridir. 25 milyon taraftarın sevgilisi Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşı TRT’nin takındığı açıkça anlaşılan bu tavır konusunda, radikal adımlar atılması kaçınılmazdır. Zira, TRT’deki Fenerbahçe karşıtlığı sadece futbolla sınırlı kalmayıp, ne yazık ki ülkemizin gururu olan diğer branşlarımıza da sirayet etmiştir.

TRT çatısı altında kulübümüzle ilgili yaşanan her skandalın ardından TRT Genel Müdürü, her defasında bizlere bir daha benzer bir skandalın yaşanmayacağını taahhüt etmekte ancak her defasında yeni bir skandal ortaya çıkmaktadır.

TRT’nin görevden alma, özür metni gibi klasik, günlük ve geçici yöntemlerle çözülemeyecek yayın politikası ve sadece kulübümüzle değil, tüm spor kulüpleriyle ilgili, reyting uğruna yapılan seviyesiz yayınlar hakkında devletimizin ilgili mercilerini göreve davet ediyor, gerekli şikayetleri yaptığımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

TRT Genel müdürü, Aziz Yıldırım’ı aradı

Fenerbahçe’nin açıklamasının hemen ardından çok sıcak gelişmeler yaşandı. TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı arayarak, hemen harekete geçtiklerini iletti. Göka, olayla ilgili sorumlular hakkında uygulayacakları yaptırımları da Aziz Yıldırım’a aktardı.

Fenerbahçe’nin internet sitesinden Aziz Yıldırım-Şenol Göka görüşmesiyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

TRT’de yayınlanan bir programda, kulübümüze edilen galiz küfürlerin kamuoyuna yansımasının ardından, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve TRT Genel Müdürü Sayın Şenol Göka bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişlerdir.

Sayın Göka, konuyla ilgili sorumlu çalışanlardan memur statüsünde olanların görev yerlerinin değiştirileceği, sözleşmeli çalışanların ise iş sözleşmelerinin sona erdirileceği bilgisini tarafımıza ileterek, yaşanan skandaldan ötürü duyduğu üzüntüyü dile getirmiştir.

Reklam
Hepmaçizle Sohbet
E-Bülten Kayıt
Hepmacizle.com tüm hakları saklıdır. 2012-2015
(x) kapat